KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13292060

nr 1329 2060

Leopold Fare

(1926-1996), Sverige

Blandteknik, "Nattens skogar". Signerad, daterad 1982. Mixed media akvarell/collage. Motivet: 45x60 cm

Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 25 maj 2020
kl 20:59:59

Leopold Fare

Läs mer om Leopold Fare